Публикатор

Projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (III) – SZANSA NA SUKCES”

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie informuje o możliwości wzięcia udziału w projekcie „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu tarnowskiego i m. Tarnów (III) – SZANSA NA SUKCES”, który jest wdrażany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027, Priorytet 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, typ projektu A: Aktywizacja zawodowa PUP, dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Projekt będzie realizowany do 30.06.2026 r.

Całkowita wartość projektu wynosi: 8 300 000,00 zł

W tym wysokość wkładu z Funduszy Europejskich wynosi: 7 055 000,00 zł

Cel projektu:
Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa, w tym podnoszenie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy, osób pozostających bez pracy w m. Tarnowie i powiecie tarnowskim, zarejestrowanych w ewidencji PUP w Tarnowie jako osoby bezrobotne.

Grupa docelowa:
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 462 osoby bezrobotne, w tym w szczególności:

  • osoby młode (w wieku 18–29 lat) – 135 osób;
  • osoby długotrwale bezrobotne – 232 osoby;
  • osoby z niepełnosprawnościami – 37 osób;
  • osoby w wieku 50 lat i więcej – 116 osób;
  • kobiety – 267 osób;
  • migranci (w tym z Ukrainy) – 2 osoby.

Działania w projekcie:

  • poradnictwo zawodowe – 462 osoby;
  • pośrednictwo pracy – 462 osoby;
  • organizacja staży – 156 osób;
  • organizacja i przyznawanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej – 76 osób;
  • organizacja miejsc pracy w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego – 30 osób;
  • organizacja prac interwencyjnych – 60 osób;
  • organizacja szkoleń zawodowych – 70 osób;
  • inne, np. bony na zasiedlenie – 70 osób.

Rezultaty projektu:
Głównymi rezultatami projektu będzie:

  • podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, działalności na własny rachunek przez uczestników projektu – na poziomie co najmniej 60%;
  • uzyskanie kwalifikacji lub kompetencji przez uczestników projektu – na poziomie co najmniej 20%.

Zgodnie z kryterium kompleksowości projektu oraz udzielonego wsparcia, każdy uczestnik projektu będzie miał możliwość skorzystania ze wszystkich form wsparcia dobranych indywidualnie dla każdego uczestnika (wynikających z IPD), w tym obligatoryjnie z poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy oraz usług i instrumentów rynku pracy, o których mowa w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, z wyłączeniem robót publicznych.

Wsparcie dla osób w wieku 18–29 lat będzie udzielane w projekcie zgodnie ze standardami określonymi w Planie Gwarancji dla Młodzieży w Polsce, tzn. wszystkie osoby poniżej 30-tego roku życia otrzymają dobrej jakości ofertę pracy, kontynuacji edukacji, stażu, praktyk zawodowych lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej w ciągu czterech miesięcy od dnia przystąpienia danej osoby do projektu.

Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat należących do kategorii NEET poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych. W zależności od wyników oceny, zostanie zaproponowane uzupełnienie poziomu umiejętności cyfrowych. W trakcie wykonywania oceny uwzględnione będą możliwości psychofizyczne danej osoby.

Wsparcie w ramach projektu będzie uwzględniało trendy i zmiany gospodarki w kierunku transformacji cyfrowej i ekologicznej oraz zapotrzebowanie pracodawców na określone umiejętności.

Jakość wsparcia udzielanego osobom w wieku 18–29 lat będzie zapewniona poprzez położenie nacisku na:

  • umiejętności cyfrowe;
  • umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki;
  • umiejętności niezbędne w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.

Uczestnikiem projektu może być osoba, która nie otrzymuje jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+ oraz z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Działania 8.1 Działania na rzecz poprawy sytuacji na rynku pracy typ projektu A: kompleksowe programy transformacji i wsparcia na rynku pracy.

Na każdym etapie wdrażania projektu, realizowana jest zasada równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, zainteresowane udziałem w projekcie informujemy, że siedziba podmiotu realizującego projekt jest dostosowana do Państwa potrzeb (Deklaracja dostępności).

Osoby ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, mogą zgłaszać specjalne potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie (np. dostosowanie wielkości czcionki drukowanych dokumentów) u doradcy klienta, zgodnie z przyjętym podziałem obsługi osób bezrobotnych na każdym etapie realizacji projektu.

Istnieje możliwość zgłoszenia podejrzenia o niezgodności realizowanego projektu lub działań Beneficjenta z Kartą Praw Podstawowych lub Konwencją  o Prawach Osób Niepełnosprawnych do Instytucji Zarządzającej na adres mailowy: KPP_KPON@umwm.malopolska.pl.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

Staże:
Weronika Duda – tel. 14 688-23-36
Barbara Tokarska – tel. 14 688-23-38

Środki na podjęcie działalności gospodarczej:
Janusz Habel – tel. 14 688-23-42
Edyta Rega – tel. 14 688-23-43
Iwona Gucwa – tel. 14 688-23-43

Prace interwencyjne:
Anna Walkowicz – tel. 14 688-23-27

Szkolenia:
Joanna Siedlik – tel. 14 688-23-44
Gabriela Zając – tel. 14 688-23-44

Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy:
Katarzyna Malig – tel. 14 688-23-28
Patrycja Wieczorek – tel. 14 688-23-79

​​​​​​Bon na zasiedlenie:
Gabriela Kwaśniak – tel. 14 688-23-77

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego Plus


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display